Öne çıkan

Kanal 42

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Zamanı tvkanallari
79,497 İzlenme

Kanal 42

Konya ilimizde MRT Mustaş Radyo Televizyon A.Ş adı ile karasal yayına başlayan kanal 1995 yılında Mustafa yavuzun kanalı satın alması ile birlikte yeni adı Kanal 42 adını almıştır. 1998 yılında kanalın Endüstri holdingin satın almasının dan sonra adı kısa süreliğine kanal 1 Konya olarak değiştirilmiş ve yayın hayatına ara vermiştir. 2009 yılında Selçuklu Yayın grubu bünyesinde yer alan Konya TV adını yeniden alarak yayına yeniden girmiştir. Kon TV ismi ile benzerlik gösterdiği gerekçesiyle isim değiştirilmiştir ve günümüzde 42 Konya TV adı ile yayın hayatını devam ettirmektedir. Türksat 3A ve Tele dünya frekanslarından sadece Konya yayını yapmaktadır. Kanal 42 İzle seçeneğini kullanarak sitemiz üzerinden hızlı ve kesintisiz bir şekilde yayına bağlanabilir ve izleyebilirsiniz.

Kanalın geçmişine baktığımda ilk sırada MRT ismi ile Mutaş Radyo Televizyon A.Ş adı ile karşımıza çıkmaktadır. Kanal 42 yayın akışı sunduğu haberlerde yöresel haberin dışına çıkarak Türkiye genelindeki anlık olayları da yayınlamaktadır. Dünya üzerindeki gelişmeler de yayın süresince dünya haberlerini de vermektedir. Konyalı olan fakat hayat şartları gerekçesi ile il dışında olan kişilerin bu kanalı seyir ederek bir nebze olsa memleket hasretlerini giderebilecekleri bir kanaldır.
Kanal başarılı bir şekilde yolunu devam ettirmektedir. Konya ilimizde sevilerek izlenen bir kanaldır, İlgi alanında deneyimli ve başarı elde etmiş bir ekip ile devam etmektedir çalışmalarına yayına girdiği süre boyunca canlı bağlantılarla halkın sesi olmuş ve halkı kendi bünyesine almış bir kanaldır. Konya halkının tüm ilgisini üzerine toplamış ulusal bir kanaldır Konya ilimizin gezilecek yerleri, tarihi yerleri, yöreleri gibi bir çok konu hakkında Konya ilimizi tanıtmaktadır. Kanal 42 canlı izle seçeneğiyle kendi sitesi üzerinden öğrenebilir ve yayın akışı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kategori
Ulusal Kanallar Canlı TV Yerel Kanallar
Etiketler
kanal 42 canlı izle

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Reklam