TRT 1
Öne çıkan

TRT 1

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Zamanı tvkanallari
160,727 İzlenme

TRT 1

Ana binası Ankara’da olan, Türkiye’nin ilk ülke çapında yayın yapmasıyla bilinen TRT 1 (Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. Kanalı), ilk kanal olmasa bile; şu an en eski kanaldır. İTÜ TV Türkiye’nin en eski kanalı olmasına rağmen; 1970 yılında TRT’e devredilmesiyle bu özelliğini kaybetmiştir. 31 Ocak 1968 yılında normal yayınına başlayan TRT 1, 19 Mayıs 2012 yılında HD yayınlarına başlamıştır. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na ait olan kanal, devlet kanalı olarak da bilinmektedir. Özellikle kanalda yayınlanan dizilerle TRT 1 yayın akışı asla gündemden düşmeyen yapısı ve her zaman kaliteli yapımlara imza atmasıyla bilinmektedir. Buna en iyi örnek Leyla ile Mecnun gösterilebilir. IMDb puan 9.2 olmasıyla Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi dizisi olarak gösterilmesi, TRT 1 ‘in başarısı olarak gösterilirken; final yapmasına bile izin verilmeden yayından kaldırılması da, ayrı bir fiyasko olarak karşımıza çıkıyor.

TRT 1 izlemek için sebeplerden olan dizilerden bir kaçı ise; Diriliş ‘’Ertuğrul’’, Son Destan, Baba Candır, Adını Sen Koy, Seksenler ve Hangimiz Sevdiktir. Her biri değerli yapımlar olan ve oldukça fazla izlenen bu dizilerin yanı sıra; Ana Kuzusu, Kolaysa Sen Yap, İyilik Kulübü gibi farklı tarzdaki programlarıyla da ön plana çıkmaktadır. TRT 1 canlı izle bölümünden HD kalitesinde ve kesintisiz olarak izleyebileceğiniz eşsiz yapımlara erişmek oldukça kolay. Sitemiz alt yapısı ve kullanım alanlarıyla birlikte, sizlere en iyi TV deneyimi sunarken; en iyi dizilere ve programlara da TRT 1 sayesinde erişebilirsiniz.

Her zaman güvenilir haber kaynağı olarak da bilinen TRT 1 izlemek, Türkiye’den ve Dünya’dan en iyi haberleri almanın doğru yoludur. Profesyonel yayıncılık anlayışı ve tecrübeli ekibiyle, günümüzde de yayın hayatına devam etmektedir. 

Kategori
Ulusal Kanallar Canlı TV
Etiketler
trt 1, trt1, trt 1 canlı, trt 1 canlı izle, trt 1 hd izle, trt 1 canlı yayın, canlı trt 1, canlı yayın trt 1, trt 1 canlı yayın izle

Yorum Yazın

Yorumlar

 • engin Yasaklandı
  Ekleme Zamanı

  TRT1 yayin yok niye.

 • engin Yasaklandı
  Ekleme Zamanı

  yayin yokkkkkk

 • ZÜLAL
  Ekleme Zamanı

  lanet olsun ABV

Reklam