TRT TüRK
Öne çıkan

TRT TüRK

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Zamanı tvkanallari
112,283 İzlenme

TRT TüRK
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT kısaltması ile mayıs ayı 1964 senesinde yüce meclis tarafından çıkarılan kararla resmen kurulmuş ve kamu yararına programlar, haberler ve  sosyal içerikler hazırlamıştır. TRT Türkiye cumhuriyetinin kurulan ilk kanalı olarak bilinse de 1952 yılında yayına başlayan ve tek şehir olarak İstanbul’da yayın akışını sürdürebilen İTÜ TV’nin 18 yıllık yayın hayatından sonra 1970 yılında kapatılmasından sonra kurulmuştur.
TRT TÜRK, kuruluş misyonu olarak Avrupa ve Asya’da yaşayan Türklerin, Türkiye’den politika, ekonomi ve kültürel haberler amacıyla kurulmuş olup yayın akışına bakıldığı zaman bu tarz programlar yapmıştı. Bununla birlikte TRT TÜRK yayın akışı sırasında alt yazı ile haberler, döviz durumu ve borsa hakkında alt yazı ile sürekli izleyicilerine bilgi vermesi, izleyicilerin büyük beğenisini kazanmış ve izlenme oranlarını hep yukarıya taşımıştır. TRT TÜRK televizyonu, 2006 yılında internet ortamında 3 kez en çok canlı izlenen televizyonu olmuştur. 15 Temmuz da yaşanan acı hadise günü ise TRT HABER kanalı ile ortak yayın yaparak, TÜRKİYE deki gelişmeleri anında yurt dışına aktararak Dünyanın nabzını tutmuştu.
2000 yılından önce televizyon ekranlarında pek fazla işitme engelliler için tercüman göremezken, TRT TÜRK izleyicilerine, Haber programları ve açık oturum programların da İşitme engellileri düşünerek onlarında haber alma hakkına kesinlikle sahip çıkmış ve kamuoyunda büyük beğeni almasına ve günün büyük bölümünde izlenmesine sebep olmuştu. 2015 yılında alınan karar ile beğeni ile izlenen TRT TÜRK televizyonu TRT AVAZ televizyonu ile birleşmiş ve izleyicilerine ulaşmaya devam etmektedir. TRT TÜRK ‘ün yayın akışında en çok izlenen programı SATIR ARASI olmuştur.
Canlı yayın izleme sitemiz üzerinden TRT Türk canlı izle seçeneğine tıklayarak hiçbir kesinti yaşamadan ücretsiz olarak Trt Türk’ü izleyebilirsiniz.

Kategori
Ulusal Kanallar Canlı TV Yerel Kanallar
Etiketler
trt türk canlı izle, trt türk izle

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Reklam